Poświęcenie nowej drogi…

„A po co komu droga, która nie prowadzi do świątyni…”

Poświęcenie drogiDziś po Mszy świętej przy udziale władz samorządowych z Gminy Lutomiersk oraz Gminy Wodzierady, odbyło się uroczyste poświęcenie nowej drogi asfaltowej w naszej parafii. Nowa droga, nie tylko łączy ze sobą dwie gminy: Gminę Lutomiersk oraz Gminę Wodzierady ale także prowadzi do naszego parafialnego kościoła. W słowie skierowanym  do Parafian i przybyłych gości, Ksiądz Proboszcz Bogumił Kucyk nakreślił, znaczenie drogi w naszym życiu. Nie tylko tej poświęcanej, która prowadzi nas do świątyni ale tej, która prowadzi nas do właściwego celu w życiu, jakim jest Jezus Chrystus.
Wójt Gminy Lutomiersk Tadeusz Borkowski przypomniał, że o tę drogę bardzo starał się nasz zmarły w tym roku Ksiądz Proboszcz, Roman Ochnicki. Nowa droga praktycznie w całości została sfinansowana z budżetu Gminy Lutomiersk, za co serdecznie dziękujemy.
Po uroczystym poświęceniu i podziękowaniach od przedstawicieli Gminy Wodzierady: Pani Wójt Renaty Szafrańskiej oraz Przewodniczącego Rady Gminy w Wodzieradach Pana Łukasza Kukieły przedstawicielom Gminy Lutomiersk: Panu Wójtowi Tadeuszowi Borkowskiemu oraz Przewodniczącemu Rady Gminy w Lutomiersku Panu Tadeuszowi Rychlikowi nastąpiło symboliczne otwarcie nowej drogi w postaci przecięcia wstęgi.
Mamy nadzieję, że nowa droga będzie służyć nie tylko okolicznym mieszkańcom i gościom ale także jeszcze bardziej połączy naszą wspólnotę.