Święto Niepodległości 2019 r.17

Na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku obchodzimy dziś Narodowe Święto Niepodległości.
Z tej okazji w naszym kościele została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Proboszcz Bogumił Kucyk.
Przed Eucharystią, w samo południe, wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, tym samym włączając się do akcji „Niepodległa do hymnu”.
Podczas kazania Celebrans mówił jak bardzo ważna jest Przeszłość, Teraźniejszość i Przyszłość naszej Ojczyzny, a chcąc się troszczyć o nasz kraj powinniśmy troszczyć się o siebie nawzajem.
Uczulił, że należy pamiętać o historii, a teraz,  żyjąc w wolnej Ojczyźnie mamy o niej myśleć jak o naszej Matce, a o nas Polakach jak o Rodzinie.
Jeśli nie będziemy się potrafili porozumieć, przebaczać, wspierać nawzajem –  to Ojczyzna będzie cierpieć.
Kaznodzieja przypomniał również, że naszym obowiązkiem jest modlitwa za Polskę.
Po Mszy św., zgodnie już z nasza tradycją, przy akompaniamencie Organisty Pana Marcina  Paździora wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.
Na zakończenie Uroczystości Strażacy z naszej parafii złożyli kwiaty przy tablicy pamiątkowej, która stanęła przy naszej Świątyni w  setną rocznicą odzyskania Niepodległości.