Roraty o poranku – zapraszamy…

 

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie! (Mk 13, 35-37)

 

W świętym czuwaniu kryje się ostrzeżenie i nadzieja. Ostrzeżenie, że możemy przegapić wielką sprawę, nadzieja, że Bóg chce się nami posługiwać.
Czuwajmy nawet wtedy, gdy przedłuża się Jego nieobecność i mogłoby się wydawać, że nie przyjdzie.
Kiedy myślimy o Bogu, starajmy zachowywać się tak jak zakochani, którzy stale czekają na spotkanie, telefon, rozmowę, najmniejszy upominek.
Kto kocha, czeka na ukochanego. Czasem oczekiwanie jest już miłością.

Ks. Jan Twardowski

Serdecznie zapraszamy wszystkich na  poranne RORATY, czyli Msze św. odprawiane ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będą odprawiane w okresie Adwentu w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 7:00.

Nie zapomnij zabrać ze sobą lampionu 🙂