„Maluczcy” na Jasnej Górze – ŚDM 2016 r.

Niewielką grupą naszych parafian i przyjaciół wybraliśmy się na Jasną Górę na spotkanie z Ojcem Świętym. Trudno sobie wyobrazić by w tak wyjątkowym czasie, w którym z najdalszych zakątków świata przyjeżdżają pielgrzymi na spotkanie z Ojcem Świętym, a my mając niewiele ponad 100 kilometrów, nie będziemy tam… I byliśmy… Byliśmy wraz z innymi pielgrzymami… Wspólne ponad czterogodzinne oczekiwanie by pokonać 50 metrowy odcinek, by przejść kontrolę i trafić do wyznaczonego sektora… Oczekiwanie połączone wspólną modlitwą i wspólnym śpiewem…

I ten niezapomniany moment, gdy już będąc na Placu Jasnogórskim oczekiwaliśmy na przyjazd Ojca Świętego… I moment spotkania z Ojcem Świętym, który można powiedzieć: był na wyciągnięcie ręki…
Trudno opisać słowami, jakie uczucia towarzyszą będącym tam pielgrzymom…

To był wyjątkowy dzień, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci…

Autor: Agata i Magda