Październikowe Nabożeństwo Fatimskie

Późnym październikowym popołudniem zebraliśmy się naszą Wspólnotą Parafialną na ostatnim w tym roku Nabożeństwie Fatimskim, które rozpoczęliśmy podczas tegorocznych Misji Świętych prowadzonych przez Ks. Arkadiusza Piotrowskiego ze zgromadzenia Księży Salezjanów. Wśród tylu obowiązków, spraw, codziennych trosk, zabiegania, nasi wierni parafianie znaleźli czas, by w tym wyjątkowym dniu, 13 października podziękować naszej Najcudowniejszej Matce, Naszej Orędowniczce za wsparcie w codziennym trudzie dnia. Tego dnia, szczególnie modliliśmy się za chorych i cierpiących z naszej Parafii, to za nich był ofiarowany wieczorny, październikowy różaniec. To piękne, niezapomniane nabożeństwo zakończyliśmy wspólną pieśnią:

Zapada zmrok, już świat ukołysany,
Znów jeden dzień odfrunął nam jak ptak.
Panience swej piosenkę na dobranoc
Zaśpiewać chcę w ostatnią chwilę dnia.

I chociaż wnet ostatnie światła zgasną,
Opieka Twa rozproszy nocy mrok,
Uśpionym wsiom, ukołysanym miastom,
Panienko, daj szczęśliwą, dobrą noc.

I ludzkim snom błogosław dłonią jasną,
I oddal od nich cień codziennych trosk.
I tym, co znów nie będą mogli zasnąć
Panienko, daj szczęśliwą, dobrą noc.

A komu noc czuwaniem jest niełatwym,
Na czas bezsenny siłę daj i moc.
I tym, co dzisiaj zasną raz ostatni,
Panienko, daj szczęśliwą, dobrą noc.

Zasypia świat piosenką kołysany,
Odpłynął dzień, by jutro wrócić znów.
Uśmiecham się do Ciebie na dobranoc,
Piastunko moich najszczęśliwszych snów.

Nad Ojcem Świętym czuwaj nieustannie,
Bo on w Twe ręce złożył ufność swą.
I jemu też tam hen, na Watykanie,
Panienko, daj szczęśliwą dobrą noc!