Wielka pokuta – wydarzenie bez precedensu …

15 października 2016 r. Jasna Góra. … i   po szarym, zimnym i deszczowym tygodniu wyszło nagle  październikowe słońce… . Było nas ponad 100 000 uczestników. Ojcowie Enrique Porcu i Antonellu Cadeddu –  misjonarze pracujący na co dzień w Brazylii wzywali nas abyśmy  otwarli serca na tchnienie Ducha Świętego i …  Duch Święty był z nami…
Nasze spotkanie, Spotkanie  Wielkiej Pokuty rozpoczęło się od gestu przyjęcia do serca Jezusa Chrystusa– nie czekajcie na później! zróbcie to teraz! Teraz!  W samym sercu wielkiej wojny duchowej!-  wołali misjonarze z Brazylii.

I z szarego końca, z tłumu – nasza grupka szukała spowiednika.
I znalazł się – ksiądz – pielgrzym, przybył  do Częstochowy  jak i my –  z różańcem w dłoni, podpierający się o Wały Jasnej Góry, tuż pod Ołtarzem   – poprosiłyśmy o sakrament spowiedzi – usłyszałyśmy – modliłem się o Wolę Bożą…  nie wiedziałem czy mam dziś spowiadać…
I przez wiele godzin udzielał sakramentu pokuty i pojednania.

Wiele łez, a pod murami  klasztoru modliłyśmy się  wraz z  ponad stutysięczny tłumem. Wyciągaliśmy ręce do nieba i głośno uwielbialiśmy  Boga, wyrzekaliśmy  się szatana i jego pokus, a Duch Święty był z nami .

„Powiadam wam: Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych”.
Jakże wyraźnie te słowa zabrzmiały pod murami Jasnej Góry wśród nas.
„To wydarzenie całego Kościoła. Łączy wszystkie duchowości, wspólnoty, organizacje –  wyjaśniali inicjatorzy spotkania – Naród Polski jest podzielony, dużo jest złości i zawiści. Wielu żyje w lęku, niepewności, w nałogach. To są skutki grzechów, które popełniliśmy, my i nasi przodkowie”.

Spotkanie poprowadził ceniony rekolekcjonista ks. Dominik Chmielewski oraz egzorcysta ks. Piotr Glas. Mszę Świętą celebrował Jego Ekscelencja ks. abp Stanisław Gądecki.

[jwplayer config= „test1” file = „https://youtu.be/hBZTFrzs1aw”]