Podziękowanie za tegoroczne plony

„Daj nam Boże pewność jutra, siłę w pracy, snów spełnienie,
aby wieś nie była smutna, w ziemi miała ukojenie.
Boże okaż miłosierdzie, bądź nam tarczą w ciężkiej pracy,
my cię za to wielbić będziem i czcić aż po wieczne czasy.

( z Pieśni Rolników)

W ostatnią niedzielę sierpnia, podczas Mszy świętej o godzinie 12:00 podziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony. Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. W chlebie, upieczonym z tegorocznych ziaren zbóż, w okazałych i misternie wykonanych wieńcach i koszach kryje się nie tylko satysfakcja z pomyślnie zakończonych żniw i wdzięczność za zbiory, ale przede wszystkim mozolna praca i codzienna troska mieszkańców wsi oraz ich głębokie przywiązanie do narodowej tradycji. Plony, które w tym roku zebraliśmy z troską, trudem, ale i radością są owocem ludzkiej pracy i Bożego błogosławieństwa. Dlatego dziś Bogu dziękujemy z całego serca i całej duszy, bo on jest Panem całego świata i każdej kromki, którą codziennie bierzemy w swoje dłonie.