XXIV Niedziela Zwykła

13 września 2020 r.

Komunikaty kurialne:

– 17 września 1939 roku, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 81. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi w czwartek 17 września o godz. 12.00 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.

– W dniu 28 września (poniedziałek) Przychodnia Lutmed w Lutomiersku przeprowadzi płatne badania USG. Szczegółowe informacje dla zainteresowanych osób wywieszone są  w gablocie parafialnej.

Ogłoszenia parafialne:

  1. Dzisiaj, po mszy św. o godz. 10.00 odmówimy różaniec w intencji naszego Abpa Grzegorza Rysia i Kard. Konrada Krajewskiego podczas procesji fatimskiej wokół kościoła. Zachęcam do uczestnictwa.
  2. Jutro 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego Abp Grzegorz Ryś trzy lata temu został nominowany na arcybiskupa i metropolitę naszej Diecezji. Obejmijmy jego posługę modlitwą i w ten sposób okażmy wdzięczność i dziękujmy Bogu za tak gorliwego biskupa.
  3. 17 września przypada 7. rocznica święceń biskupich kardynała Konrada Krajewskiego, jałmużnika papieskiego naszego łódzkiego kapłana. Wspierajmy go w jego dziele duszpasterskim na rzecz potrzebujących naszymi modlitwami.
  4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się dni kwartalne modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Niech obecność dzieci i młodzieży 18 września (piątek) na mszy św. o godz. 18.00 w dzień patrona św. Stanisława Kostki, przez jego wstawiennictwo wyprasza dla wszystkich uczniów obfitość łask na trudny czas nauki w szkole w czasie pandemii.
  5. W trzecie niedziele miesiąca będą odbywać się spotkania dzieci które w tym roku szkolnym mają przyjąć I Komunię św. Zapraszam dzieci klas trzecich i ich rodziców w niedzielę 20 września na godz. 10.00 na mszę św. a po niej zapisy na pierwszym spotkaniu.
  6. Opóźnia się podpisanie umowy z wykonawcą robót remontowych dachu na plebanii. Jestem pełen nadziej, że uda się to w tym tygodniu, a roboty remontowe rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej, a dzisiejsza taca przeznaczona jest na Dom Opieki w Kaszewicach.
  8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.