Ogłoszenia parafialne

VII Niedziela Zwykła 23 lutego 2020 r.

Komunikaty kurialne:

– W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach. Niech podjęta przez nas modlitwa w tej intencji przynosi obfite owoce naszym rodzinom i naszej Ojczyźnie.

Ogłoszenia parafialne:

  1. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze św. tego dnia w naszym kościele będą odprawiane o godz. 9.00 i 17.00. z zewnętrznym znakiem poświęcenia popiołu z gałązek poświęconych w ubiegłym roku w Niedzielę Palmową oraz z obrzędem posypania głów popiołem jako znaku naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia.

Przypominam, iż w środę obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych.

  1. W Środę Popielcową zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej przy wyjściu z kościoła.
  2. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu będą trwać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 po mszy św. wieczornej, a nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu po mszy św. o godz. 12.00. Zapraszam i zachęcam do uczestnictwa w tych nabożeństwach wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież, także tą przygotowującą się do przyjęcia sakramentów świętych.
  4. W ostatnią sobotę miesiąca 29 lutego zapraszam osoby ze wsi Ludowinka i Włodzimierzyk do pomocy w sprzątaniu kościoła na godz. 10.00. Proszę o przyniesienie potrzebnych rzeczy do sprzątania.
  5. W przyszłą niedzielę 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy, że śp. prezydent Lech Kaczyński dążył do ustanowienia tego ważnego dnia i powiedział: „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny”. Niech tego dnia nasze myśli i modlitwy będą skierowane w intencji ofiar reżimu komunistycznego.
  6. W pierwszą niedzielę miesiąca marca po mszy św. o godz. 10.00 zapraszam na spotkanie koła Żywego Różańca z różnych wsi naszej parafii z wymianą tajemnic i katechezą.
  7. Taca w przyszłą niedzielę (1marca) jest tacą gospodarczą.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej – dostępne są tygodniki: Niedziela oraz Przewodnik Katolicki.