Ogłoszenia

XIX Niedziela Zwykła 9 sierpnia (Przemienienie Pańskie – Odpust)

Komunikaty kurialne:

1.         W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) zapraszamy
wszystkich Archidiecezjan na Mszę św. celebrowaną w Bazylice Archikatedralnej
o godz. 9.30 pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego.
W tym dniu przypada również 100. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska
Polskiego.

2.         95. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia 
z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi:
JEDEN DUCH, JEDNO SERCE. Ze względu na trwającą epidemię przyjmujemy w tym
roku szczególną formę pielgrzymowania. Będzie mogło pielgrzymować jedynie 100
osób dziennie oraz grupa 50 osób odpowiedzialna za organizację i przeprowadzenie
pielgrzymki.

3.         Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki serdecznie zaprasza kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji – pielgrzymce Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września 2020 roku. Zapisy w zakrystii.

Ogłoszenia parafialne:

  1. Niedziela, to Dzień Pański. Trzecie Przykazanie Boże przypomina nam „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”, zatem wykonywana praca przy żniwach na polu – tego dnia – dyspensuje rolników od powstrzymania się od pracy, ale nie dyspensuje od modlitwy, nawet, gdy nie będziemy na mszy św. Prośmy zawsze dobrego Boga o obfite plony i sprzyjającą pogodę.
  2. Dziś w naszej parafii przeżywamy Odpust Przemienienia Pańskiego – święto przeniesione z dnia 6 sierpnia. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi(ł) ks. dr Paweł Gabara wykładowca homiletyki w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, a po mszy św. procesja wokół kościoła.
  3. Jutro w poniedziałek (10 sierpnia) Święto św. Wawrzyńca diak. i m., a w piątek (14 sierpnia) wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe m.
  4. W czwartek (13 sierpnia) dzień fatimski. Procesja wokół kościoła z modlitwą różańcową w intencji Ojczyzny i wszystkich dotkniętych skutkami pandemii, po mszy św. wieczornej.
  5. W sobotę (15 sierpnia) obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 10.00 i 12.00. Ponieważ w tym dniu jest obowiązek udziału we mszy św. wieczorne msze św. – ślubne o godz.17.30 i 18.30, będą zadość czynić temu obowiązkowi. W tym dniu obchodzimy zarazem 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej – jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Europy, a także w dziejach Polski. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.
  6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.
  7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.