Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020 r.

Komunikaty kurialne:

Ks. Abp Grzegorz Ryś zarządza, aby z racji 100. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II, 17 lub 18 maja we wszystkich parafiach Archidiecezji Łódzkiej zostały odprawione Msze św. dziękczynne za życie i pontyfikat Papieża Polaka oraz nawiedzenie Łodzi w 1987 roku podczas III pielgrzymki do Ojczyzny.

Ogłoszenia parafialne:

  1. Dzisiejszą niedzielą już radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. W związku z powyższym zarządzeniem Ks, Abpa msza św. dziękczynna będzie odprawiona jutro (18.05) o godz. 17.00 przed nabożeństwem majowym. Zapraszam.
  2. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz.17.30, a w niedzielę po Sumie ok. godz. 13.00. Szczególnie do uczestnictwa mobilizuję dzieci Pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje tzw. “dni krzyżowe”. W poniedziałek godz. 18.30 została zamówiona w tej intencji msza św.
  4. W przyszłą niedzielę przypada (przenoszona od lat z czwartku) uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku (22.05) rozpoczniemy nowennę przygotowującą nas do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  5. Zapraszam rodziców dzieci Pierwszokomunijnych w tym miesiącu na spotkanie w sobotę (23.05) do kościoła na godz. 11.00, a kandydatów do bierzmowania (na ostatnie spotkanie formacyjne) zapraszam do kościoła tego dnia na godz. 10.00.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.