Wigilia Wszystkich Świętych

noc_świętych_ND4_3083-1050x69931 października, w Wigilię Wszystkich Świętych, grupa naszych parafian wraz z księdzem Proboszczem Bogumiłem uczestniczyła w Archikatedrze Łódzkiej w „Nocy Świętych”. Podczas modlitwy uczestnicy wpatrywali się w postacie świętych, którzy są drogowskazami na drodze do świętości. W tym roku zostały przedstawione trzy postacie: Carlo Acutis, Alberto Marvelli i Brat Roger.
Podczas spotkania księża zgromadzeni w świątyni wraz z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem modlili się  o to, aby Pan Bóg pomógł młodym odkryć ich życiowe pasje. Po zakończeniu wspólnej modlitwy wszyscy uczcili relikwie świętych, których wstawiennictwa przyzywali.
Noc świętych to katolicka alternatywa dla cieszącego się coraz większą popularnością Halloween. Chodzi o to, by zamiast fascynacji śmiercią, pokazać młodym ludziom piękno świętości.