Ogłoszenia

XVII Niedziela Zwykła

25 lipca 2021 r.

Komunikaty kurialne:

  1. Dziś w niedzielę (25 lipca), we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  2. W przyszłą niedzielę (1 sierpnia) w rocznicę tragedii w Bejrucie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym chrześcijanom Libanu. (odczytać list Abpa)

Ogłoszenia parafialne:

 

  1. Każdy człowiek, a szczególnie chrześcijanin potrzebuje chleba nie tylko powszedniego do życia, ale również i tego chleba, który pokrzepia ciało i duszę. Wykonując niezbędne prace przy żniwach, aby nie brakło nam chleba powszedniego, pamiętajmy o pokarmie duchowym, którym się karmimy na każdej niedzielnej eucharystii i prośmy o błogosławieństwo w pracach dla wszystkich rolników.
  2. Dziś (25 lipca), święto Apostołów św. Jakuba i św. Krzysztofa – patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów po mszach św. o godz. 10.00 i 12.00.
  3. W pierwszą niedzielę sierpnia spotkanie Kółek Różańcowych z wymianą tajemnic i konferencją po mszy św. o godz. 10.00. Taca w tą niedzielę jest tacą gospodarczą.
  4. Przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas.
  5. Zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców wsi: Dziektarzew Wieś i Dziektarzew Kolonia w sobotę 31 lipca na godz. 9.00. jest to sprzątanie przed parafialnym odpustem (8 sierpnia).
  6. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę i konto parafialne, a przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar na dzieła Caritas.
  7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.