Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna

9 maja 2021 r.

Komunikaty kurialne:

Jubileuszowa pielgrzymka rodzin i dzieci do bazyliki archikatedralnej odbędzie się w sobotę 15 maja 2021 r. W tym dniu o godz. 11.00 wykład pt.: Małżeństwo – kontrakt czy przymierze wygłosi ks. dr Robert Jaśpiński, po którym o godz. 12.00 Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył ks. bp Marek Marczak.

Ogłoszenia parafialne:

 1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Przypominam o obowiązku odbycia spowiedzi wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
 2. W dniu wczorajszym 10 dzieci przystąpiła, a dzisiaj, 16 dzieci z klasy III przystąpi po raz pierwszy do I Komunii św. na mszy św. o godz. 00. Dzieci Pierwszo – komunijne przeżywać będą „biały tydzień” podczas nabożeństw majowych i mszy św. od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.
 3. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz.17.30, a w niedzielę po Sumie ok. godz. 13.00. Szczególnie do uczestnictwa mobilizuję dzieci i kandydatów do bierzmowania.
 4. W czwartek 13 maja, obchodzimy wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej oraz 40. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, i na jego wzór starajmy się w pełni zawierzać Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Po mszy św. w czwartek o godz. 18.30 procesja fatimska wokół kościoła z modlitwą różańcową w intencji rodzin naszej parafii.
 5. 14 maja (piątek) rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.
 6. W sobotę 15 maja dzieci klas IV będą obchodzić Rocznicę Pierwszej Komunii św.
  na mszy św. o godz. 12.00. Zapraszam na tą uroczystość rocznicową wszystkie dzieci i ich rodziców.
 7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. Choć do Uroczystości Bożego Ciała jest jeszcze daleko, to już dziś informuję o powrocie do przejścia tarasy sprzed lat: od kościoła drogą przez Mikołajewice, polną drogą do lasu, wzdłuż lasu do drogi na Magdalenów i powrót do kościoła. Razem 2100 m. Zatem będą nowe miejsca przygotowania czterech ołtarzy, o czym będę jeszcze informował. Plan trasy w gablocie i poniżej.
 9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.