Ogłoszenia

XXX Niedziela Zwykła

24 października 2021 r.

Komunikaty kurialne:

 1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej w niedzielę 31 października o godz. 20.00. Będzie zorganizowany wyjazd do katedry dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dla kl. VIII S.P. i szkół średnich. Proszę o zgłaszanie się do zakrystii po mszy św. i w tygodniu po różańcu. Wyjazd do Łodzi o godz. 19.00, a powrót ok. godz. 23.00. Zapraszam.
 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że tradycyjna zbiórka ofiar na potrzeby Seminarium na cmentarzach naszej archidiecezji będzie przeprowadzona w dniach 31 października i 1 listopada br.

Ogłoszenia parafialne:

 1. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 16.30 na nabożeństwa różańcowe, a dziś  po mszy ok. godz. 13.00. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przez cały tydzień na nabożeństwach różańcowych, będziemy modlić się w intencji misji. Zbiórka ofiar na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 3. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego Kościoła. Nabożeństwo różańcowe po mszy świętej o godz. 12.00 w intencji zmarłych parafian i zmarłych księży proboszczów pracujących w parafii.
 4. Wypominki roczne, półroczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych możemy zamawiać po mszach św. w zakrystii i w kancelarii w tygodniu, a w dzień Wszystkich Świętych, także na cmentarzu.
 5. W niedzielę 31 października po mszach św. i w dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu będą zbierane ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
 6. Dziękuję za posprzątanie zaniedbanej części cmentarza na której są groby dzieci, wszystkim ze wsi: Kolonia Mikołajewska, Wygoda Mikołajewska i Mikołajewice. Bóg zapłać!
 7. Przy cmentarzu, jak i przy kościele powstały nowe, murowane toalety. Dzięki ofiarności parafian oraz bezinteresownej budowie p. Przemysława Jankowskiego i pomagającym mu osobom, ich budowa dobiega końca. Na dziś cena dwóch toalet, to: 11130 zł. Mam nadzieję, że wspólna troska o ich powstanie, ich przydatność, będzie adekwatna do ich utrzymania i że będą służyć długie lata.
 8. W ostatnią sobotę miesiąca 30 października na godz. 00 zapraszam mieszkańców wsi Prusinowice. Proszę o zabranie potrzebnych narzędzi do sprzątania.
 9. Przed rozpoczynającym się miesiącem listopadem – szczególnie, gdy pamiętamy o naszych zmarłych – zachęcam do nabywania modlitewnika „Uwolnieni z czyśćca” z modlitwami za zmarłych w cenie 6 zł.
 10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.