Festiwal Teatralny „Albertiana”

Albertiana -internet2Albertiana” to Festiwal teatrów niezwykłych, bo niezwykłe grupy teatralne i niezwykli aktorzy go tworzą. To Festiwal aktorów-osób niepełnosprawnych intelektualnie. Festiwal aktorów niezwykle wrażliwych, pełnych pasji i zaangażowania, grających zawsze na maksa, przejętych swoimi rolami a przy tym pełnych autentycznej żywiołowej radości. Być razem z nimi i razem z nimi przeżywać chwile uniesień, zadumy, radości ale także smutku, jest czymś bezcennym! Bezcennym bo do bólu autentycznym i prawdziwym!

Albertiana -internet4Ten Festiwal jest  świętem osób niepełnosprawnych!  Świętem pięknym, radosnym, kolorowym, uśmiechniętym, pełnym przyjaźni i serdeczności wokół. Dziękujemy wszystkim, którzy dzięki swej życzliwości, pomocy, pracy, wysiłkowi sprawili, że ten dzień aktorzy i ich opiekunowie zapamiętają na długo. Dziękujemy  wszystkim wspaniałym aktorom, terapeutom i opiekunom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.  Dziękuję pięknie wszystkim i… do zobaczenia za rok!

Autor: Jan Bujnowicz