Cykl spotkań i koncertów z okazji XXX-lecia Fundacji im. Brata Alberta na Ziemi Łódzkiej

Spotkanie z A.Dymną45 ks. prezes2 orkisz w.bonowiczFundacja im Brata Alberta – Jednostka w Łodzi i Chorzeszowie obchodzi w tym roku  Jubileusz XXX-lecia swojej  działalności  na Ziemi Łódzkiej.

W związku tak dostojnym Jubileuszem Jednostka Fundacji im. Brata Alberta w Łodzi przygotowała cykl Spotkań i  Koncertów z ludźmi wyjątkowymi, pełnymi ciepła i wielkiej życzliwości a zarazem Przyjaciółmi Fundacji.

Fundacja przygotowała także dwie wystawy, które są prezentowane w Galeriach Łaskiego Domu Kultury. Spotkania i Koncerty odbywały się w trzech miejscach: w Łaskim Domu Kultury, w Łaskiej Kolegiacie i w Klubie „Nad Stajnią” w Buczku. Wszystkie były bezpłatne i  otwarte dla chętnych.
W okresie  3 miesięcy poprzedzających główną Galę Jubileuszu odbyło się 9 Spotkań i Koncertów i otwarto 2 Wystawy.  W tym czasie mieliśmy przyjemność gościć Panią Annę Dymną,  Ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego i Wojciecha Bonowicza, a także uczestniczyć w  Koncertach  Lidii Jazgar z Zespołem Galicja, Pawła Orkisza,  Kwartetu Muzycznego – KRacoustic Piotra „Bzyk” Bzowskiego, Zespołu „Hulajdusza” z Torunia, Barbary  Droździńskiej, oraz w Koncercie na organy i trąbkę w wykonaniu Krzysztofa Grzeszczaka i Sławomira Cichora.

Zostały także otwarte 2 Wystawy, obie prezentowane w Łaskim Domu Kultury w „Galerii z Fortepianem” i w „Galerii „Holl”.

Pierwsza wystawa  zatytułowana „Mój Brat Niepełnosprawny”, to niezwykłej urody zdjęcia portretowe podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta z Domów w Łodzi i w Chorzeszowie wyczarowane przez Zbigniewa Fidosa.

Druga wystawa to obrazy malowane haftem krzyżykowym przez Michała Rackiego, mieszkańca DPS Fundacji im. Brata Alberta w Łodzi.
To były ważne wydarzenia nie tylko dla społeczności Łasku i Łodzi.  Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło w nich udział i zarazem mogło dowiedzieć się o działalności  naszej Fundacji.

Dziękujemy WSZYSTKIM, dzięki którym te przedsięwzięcia mogły dojść do skutku!

.
Autor: Jan Bujnowicz
Zdjęcia: Mieczysław Olejnik, Stanisław Szafrański, Anna Bujnowicz