Ogłoszenia

XXIV Niedziela Zwykła

12 września 2021 r.

 

Komunikaty kurialne:

  1. Zgodnie z radziecko – niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop – Mołotow, 17 września 1939 roku, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji  82. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do bazyliki archikatedralnej w Łodzi w niedzielę 19 września o godz. 12.30 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.
  2. X Wojewódzkie Święto Pszczoły, czyli pszczelarskie dożynki, odbędą się 19 września w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). O  godz. 10.00 Msza św., a po niej wykłady i kiermasz produktów pszczelich.

Ogłoszenia parafialne:

  1. W poniedziałek (13 września), po mszy św. wieczornej odmówimy różaniec w intencji naszego Abpa Grzegorza Rysia i Kard. Konrada Krajewskiego podczas procesji fatimskiej wokół kościoła, którzy w tych dniach 14.09 (Ks. Abp. w 4 rocznicę nominacji) i 17.09 (Ks. Kard. w 8 rocznicę nominacji). Zachęcam do uczestnictwa oraz modlitwy.
  2. 14 września (wtorek) w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a 18 września (sobota) święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i patrona Polski. Zachęcam do uczestnictwa w wieczornej Eucharystii młodzież i ich rodziny.
  3. We wtorek (14 września) zapraszam na plebanię Radę Parafialną na godz. 19.00, natomiast uczniów klas siódmych, ósmych SP i pierwszej ponadpodstawowej, chcących przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszam w piątek 17 września na godz. 19.00.
  4. W trzecie niedziele miesiąca będą odbywać się spotkania dzieci które w tym roku szkolnym mają przyjąć I Komunię św. Zapraszam dzieci klas trzecich i ich rodziców w niedzielę 19 września na godz. 10.00 na mszę św. a po niej zapisy na pierwszym spotkaniu.
  5. Trwające w naszej Archidiecezji wydarzenia Ewangelizacyjne mają zachęcić wiernych do zaangażowania się w życie parafii. Zapraszam małżeństwa naszej parafii na spotkanie 18 września na godz. 16.00 na plebanię, które potrzebują formacji do wzmacniania więzi małżeńskich i dawania siebie dla innych potrzebujących świadectwa wiary.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywamy – Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą w ubiegłą niedzielę.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.