Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna

22 maja 2022 r.

Ogłoszenia kurialne:

W sobotę  28 maja  o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej ks. abp Grzegorz Ryś udzieli święceń diakonatu klerykowi łódzkiego seminarium, który przygotowuje się do święceń kapłańskich oraz, po raz pierwszy w naszej archidiecezji, 16 mężczyznom, którzy przez ostanie trzy i pół roku przygotowywali się do pełnienia zadań diakona stałego.

Ogłoszenia parafialne:

  1. Tydzień temu minął Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, a w dzisiejszą niedzielę abp. Grzegorz Ryś obchodzi 34. r. święceń kapłańskich. Nie ustawajmy w modlitwach w tych ważnych dla Kościoła łódzkiego intencjach, zwłaszcza gdy liczba powołanych jest coraz mniejsza.
  2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz.17.30, a w niedzielę po Sumie ok. godz. 13.00.
  3. W czwartek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Zapraszam szczególnie dzieci i Młodzież na nabożeństwo majowe, aby modliły się w tej ważnej dla nich intencji.
  4. 27 maja (piątek) rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.
  5. W sobotę, 28 maja zapraszam mieszkańców wsi Mikołajewice do sprzątania kościoła.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed kościołem będzie odbywać się zbiórka ofiar na kolonie letnie Caritas Łódzkiej.
  7. Składam podziękowania wszystkim rolnikom, którzy przyczyniają się do zachowania czystości na parafialnym cmentarzu p. Darkowi Wieczorkowi i rodzinie Augustyniak z Magdalenowa oraz p. Krupowczykowi z synem i p. Wieczorkowi, którzy przyczynili się do nawiezienia ziemi przy ogrodzeniu na plebanii.
  8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.