Ogłoszenia

X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021 r.

Komunikaty Kurialne:

 1. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii, podczas której parafie otrzymają modlitwę jubileuszową, będzie sprawowana 11 czerwca o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej.
  Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii Archidiecezji Łódzkiej,
  a zobowiązani do obecności na niej są Księża Dziekani lub Wicedziekani .
 1. W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej, ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza członków Parafialnych Rad Duszpasterskich, Zespołów Synodalnych i przedstawicieli Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich na spotkanie do bazyliki archikatedralnej w dniu 12 czerwca 2021 r. (sobota) na godz. 11.00.

Ogłoszenia parafialne:

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
 2. Nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz.17.30, a w niedzielę po Sumie ok. godz. 13.00. Szczególnie do uczestnictwa zapraszam wszystkich parafian.
 3. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca spotkanie Kółka różańcowego z wymianą tajemnic po mszy św. o godz.10.00.
 4. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Taca dzisiejszej niedzieli jest tacą gospodarczą.
 5. W piątek, 11 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu wyjątkowo nabożeństwo czerwcowe po mszy św. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
 6. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  W odpowiedzi na List Pasterski Ks. Abp Grzegorza Rysia zapraszam
  do przeżycia Archidiecezjalnego Święta Eucharystii. Z tej racji właśnie w najbliższą w sobotę  12 czerwca będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 do godz.17.00. Do czuwania po jednej godzinie zapraszam mieszkańców wsi naszej parafii wg następującego porządku:
   8 – 9 Jesionna, Hipolitów, Jakubów, Stanisławów,
   9 – 10 Janowice, Janowice Kresy, Huta Janowska, Wysieradz, 10 – 11 Wodzierady, Chorzeszów, Julianów, Pelagia,
   11 – 12 Zalew, Zalew (Stara Wieś), Legendzin, Prusinowiczki, Prusinowice Wieś,Prusinowice Pole,
   12 – 13 Włodzimierz, Włodzimierzyk, Ludowinka;
   13 – 14 Dziektarzew, Dziektarzew Zacisze, Apolonia;
   14 – 15 Józefów, Teodorów, Alfonsów, Magdalenów,
   15 – 16  Mikołajewice, Wygoda Mikołajewska, Mikołajewice Kolonia,
   16 – 17 Żytowice Poprzeczne, Żytowice i Żytowice Pańskie.
 1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na budowę kościołów naszej Archidiecezji.
  Także tego dnia wypada 13 dzień miesiąca – tej racji po mszy św. o godz. 12 będzie odprawione Nabożeństwo Fatimskie a potem odmówiona Litania do Najświętszego Serca Jezusa.
 2. W tym miesiącu prace remontowe przy dachu na plebanii, a konkretnie wymiana polepy dobiegną końca. Dokonałem dzięki ofiarności parafian spłaty przewidzianej sumy na remont dachu, jednakże koszty wymiany polepy i remontu strychu przy wzrastających cenach materiałów znacznie się podniosły. Także – żółwim tempem, ale skutecznie powstają mury toalet przy kościele i w niedalekiej przyszłości na cmentarzu. Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do powstania tych „przybytków” przez ofiarowaną cegłę i prace murarskie. Za składane ofiary na remont i wszystkie prace przy kościele i cmentarzu (także na konto parafialne) składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.