Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu

28 listopada 2021 r.

Komunikaty kurialne:  

Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza rekrutację na studia podyplomowe z etyki dla nauczycieli. Celem studiów podyplomowych jest umożliwienie uczestnikom zdobycia uprawnień do nauczania etyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Studia rozpoczną się w lutym  2022 roku.

           

Ogłoszenia parafialne:

  1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwent w nowym roku kościelnym 2021/2022, a przeżywać go będziemy w tym roku duszpasterskim pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. „Coraz częściej w naszym chrześcijańskim życiu ograniczamy niedzielę do jednej godziny. Z dnia Pańskiego staje się +godzina Pańska+”. Zachęcam, aby w naszych domach rodziny stawały się wspólnotą i szkołą komunii, by była w nich obecna modlitwa domowników. Kształtujmy eucharystyczny styl życia i zwracajmy uwagę na świętowanie niedzieli.
  2. Przez cały Adwent, codziennie w tygodniu o godz. 7.00, zapraszam na Roraty (mszę św. odprawianą o świcie) wszystkich parafian: dzieci szkolne i młodzież, zwłaszcza tą przygotowującą się do przyjęcia sakramentów św. oraz dorosłych. W blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Podczas Rorat przez 20 dni powszednich tegorocznego Adwentu wraz z Maryją i Józefem wędrujemy z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach związanych z Ewangelią, pod hasłem: „Droga do Betlejem”.
  3. Poświęcone dziś opłatki w parafii będą roznoszone – tak jak w poprzednich latach – przez przedstawicieli poszczególnych wsi. Opłatki można będzie także nabyć w zakrystii i kancelarii. Wszystkie złożone ofiary przy nabyciu opłatków przeznaczam na spłatę długu, zakończonego remontu dachu na plebanii.
  4. Przez cały Adwent po mszach św. w zakrystii oraz w kancelarii będą do nabycia świece Caritas – akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” które realizowane jest pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię”. Świeca duża: 15 zł, mała: 7 zł.
  5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 spotkanie członków koła Żywego Różańca.
  6. W tym tygodniu przypada: Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– w czwartek chorych odwiedzę od godz. 14.00, a po mszy wieczornej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

– w piątek udam się do chorych od godz. 9.00 Po wieczornej mszy św. Akt wynagradzający do Najśw. Serca Pana Jezusa. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zachęcam do Pierwszo-piątkowej spowiedzi i Komunii św. na godz. 16.30.

– w sobotę modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi na wieczornej Eucharystii.

  1. W sobotę, 4 grudnia zapraszam młodzież klas VIII szkół podstawowych i pierwszych ponadpodstawowych na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania na godz. 10.00, ministrantów i kandydatów na godz. 11.00.
  2. Taca w przyszłą niedzielę jest tacą gospodarczą.
  3. Dziękuję za sprzątanie kościoła w dniu wczorajszym przedstawicielom wsi Zalew i Legendzin. Bóg zapłać.
  4. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.