Ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021 r.

Ogłoszenia parafialne:

  1. Jak co roku druga Niedziela Wielkiego Postu to niedziela “Ad gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem “ Żyjmy Eucharystią”. Z tej racji przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.
  2. Zachęcam do uczestnictwa w piątki Wielkiego Postu do nabożeństw Drogi Krzyżowej odprawianych
    o godz. 17.30 po mszy św. wieczornej, i do modlitwy w czasie nabożeństw Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu po mszy św. o godz. 12.00. Zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach.
  3. Za tydzień w III niedzieli Wielkiego Postu (7 marca) w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Piotr Kleszcz franciszkanin z Łodzi, założyciel chóru dziecięcego „Mały chór, Wielkich serc”. W poniedziałek (8 marca) i we wtorek (09 marca) nauki rekolekcyjne będą głoszone na mszach o godz. 10.00 i 17.00. W poniedziałek będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 9.30 i 16.30 u zaproszonych spowiedników. Na mszę św. poranną (godz. 10.00) w poniedziałek zapraszam chorych. Proszę o zgłoszenie tych chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła na domową wizytę kapłana z przyjęciem sakramentu chorych podczas trwania rekolekcji. Zaplanujmy sobie czas rekolekcji także w poniedziałek i wtorek (8 i 9 marca), aby w pełni przeżyć te trzy dni przemiany duchowej i obejmijmy modlitwą Ojca rekolekcjonistę oraz wszystkich parafian.
  4. Jutro 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, – żołnierzy niezłomnych. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do Ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
  5. W tym tygodniu przypada: Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– w czwartek chorych w Domach Opieki w Legendzinie i Pelagii odwiedzę od godz. 14.00, jeżeli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli. Tego dnia dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa na mszy św. o godz. 17.00, i prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele;

– w piątek udam się do chorych od godz. 9.00. Po wieczornej mszy św. Droga Krzyżowa z litanią i Aktem wynagradzającym do Najśw. Serca Pana Jezusa. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zachęcam do Pierwszo-piątkowej spowiedzi , Komunii św. i uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej;

– w sobotę modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi na wieczornej Eucharystii.

6. Dziś i w niedzielę za tydzień spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych na dodatkowej mszy św. o godz. 15.00. Zapraszam.

7.W sobotę 6 marca zapraszam ministrantów na spotkanie o godz. 10.00, a scholanki na godz. 11.00.

8.Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca, po mszy św. o godz. 10:00 wymiana Tajemnic Żywego Różańca. Zbierana taca w tym dniu będzie tacą gospodarczą.

9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.