Ostatnie spotkanie z naszym Księdzem Proboszczem w naszej parafii, w naszym kościele… Ksiądz na zawsze pozostanie w naszych sercach…

   „…Jeżeli żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana…”

15 sierpnia 2019 roku, nasza wspólnota usłyszała bardzo smutną wiadomość: odszedł do Pana nasz Drogi Ksiądz Proboszcz – Ksiądz Roman Ochnicki.

Odszedł kapłan, a przy tym człowiek skromny, który swoje życie ofiarował Bogu i ludziom.

Kiedy 1 lipca 2013 roku obejmował naszą Parafię, nie myśleliśmy wówczas, że będzie z nami tak krótko,  … za krótko!

Pozostawił po sobie niezniszczalny ślad – pusty konfesjonał, zakrystię, ( w której często z nami rozmawiał);  jeszcze tak niedawno w uszach dźwięczące słowa kazań, które głosił, uśmiech i poczucie humoru, które pomimo choroby,  go nie opuszczały. Bóg miał jednak inne plany i wezwał go do siebie. Kiedy jednak spojrzymy wstecz, na te 6 lat posługi w naszej małej, wiejskiej Parafii, pośród nas – widzimy i rozumiemy wartość słów: „Żyj tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Ciebie”. Ślady twoich stóp, Twojej duszpasterskiej trudnej pracy nasz Księże Proboszczu, pozostaną w naszych sercach i naszej małej ojczyźnie: Mikołajewicach – na zawsze!

 Dziękujemy Ci, nasz drogi Proboszczu za Twoją troskę, odpowiedzialność za losy naszej Parafii i jej rozwój duchowy, za Twoją ciężką pracę, między innymi przy odnawianiu naszej pięknej świątyni. A miałeś jeszcze tyle planów…

Będzie  nam brakowało Twojego poczucia odpowiedzialności, przykładu, postawy prawdziwego patrioty, któremu na sercu leżało dobro naszej Ojczyzny, (o czym niejednokrotnie nam mówiłeś).

 Wszystko w życiu ma swój początek i koniec. Ludzkie życie też…

I choć smutek, żal i ból wypełniają nasze serca, pozostaje nam wdzięczność za dar Twojego kapłańskiego powołania, które realizowałeś wpatrzony w Jezusa Chrystusa. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Ci,  nasz  Drogi Księże Proboszczu – wszystkie trudy ziemskiego życia, a my zapewniamy Cię  o naszej modlitwie.

Odpoczywaj w pokoju.

                                          Twoi parafianie z Mikołajewic