Ogłoszenia parafialne 25 października 2020 r.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

(XXX Niedziela Zwykła) 25 października 2020 r.

Komunikaty kurialne:

Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w Archikatedrze Łódzkiej
w sobotę 31 października o godz. 19.00. W tym roku odbędzie się ona pod hasłem The
HolyŁódź. Będziemy chcieli odkryć świętych naszej Łódzkiej Archidiecezji, których w
100-letniej historii nie brakowało. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej oraz Maskacjusz TV.

Ogłoszenia parafialne:

 1. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za naszą parafialną świątynię, w której gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.
 2. Dziś nabożeństwo różańcowe po mszy świętej o godz. 12.00 w intencji zmarłych parafian i zmarłych księży proboszczów pracujących w parafii.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. o godz. 8.30 w Żytowicach, o godz. 10.00 w kościele, a o godz. 12.00 na cmentarzu z procesją i modlitwami za zmarłych. Proszę o zachowywanie wskazań sanitarnych wydanych przez sanepid. Wypominki przyjmujemy w dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu: roczne, półroczne i jednorazowe.
 4. W poniedziałek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. o godz. 9.00 z procesją i wypominkami jednorazowymi oraz wieczorem o godz. 17.00.
 5. Na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych będą zbierane ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
 6. Z racji, że za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, spotkanie kółka różańcowego z wymianą tajemnic odbędzie się wyjątkowo
   w niedzielę 8 listopada po mszy św. o godz. 10:00.
 7. Sytuacja związana z pandemią znów wprowadza obostrzenia uczestnictwa w nabożeństwach i praktykach religijnych. Nie da się zatrzymać rozpoczętych prac przy remoncie dachu plebanii, dopóki dach nie zostanie odnowiony i pokryty nową blachą. Uwrażliwiam parafian na wszelką pomoc materialną w tym nie łatwym dla wszystkich czasie.
 8. Taca w przyszłą niedzielę jest tacą gospodarczą.
 9. Zapraszam w sobotę (31 października) na godz. 10.00 mieszkańców wsi Wysieradz i Huta Janowska do sprzątania kościoła. Proszę o przyniesienie sprzętów do sprzątania.
 10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.