11 listopada 1918 i pamięć o tym dniu 94 lata później

W 94 rocznicę odzyskania niepodległości w naszej parafii w dniu 11 listopada o godzinie 8:30 została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. We mszy świętej uczestniczyli druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej parafii oraz licznie zgromadzeni wierni. Pieśni religijno-patriotyczne, które popłynęły z ust chóru parafialnego gremialnie podchwycili wszyscy wierni uczestniczący w nabożeństwie. Wyjątkowy charakter tego dnia podkreślała aranżacja wnętrza kaplicy bocznej, której elementy przywołać miały w naszej pamięci drogę dochodzenia do wolności. Barwy narodowe, godło, krzyż, Matka Boża Katyńska tuląca w swych ramionach zabitego żołnierza, karabin, hełm, odznaka ze znamiennym napisem: Bóg, Honor, Ojczyzna… Chyba wszyscy mieliśmy okazję na chwilę refleksji dotyczącą miejsca, w którym dzisiaj my Polacy-chrześcijanie się znajdujemy i czym dla nas jest pamięć o tych, którzy w imię wolności i niepodległości odeszli. Pamiętajmy o tym, że pamięć o naszych przodkach stanowi o naszej tożsamości narodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *