Wspólne kolędowanie…

„Pójdźmy wszyscy do stajenki…”

IMG_20191225_170841

I przyszliśmy… Być może trochę odciągnięci od świętowania przy świątecznym stole, przyszliśmy dziś na godzinę 17:00 na zaproszenie naszego Księdza Proboszcza Bogumiła Kucyka na wspólne świąteczne kolędowanie. Przyszliśmy do naszego „Mikołajewskiego Betlejem” by przy śpiewie kolęd w wykonaniu dzieci i dorosłych radować się z Narodzin Pana.
IMG_20191225_170919

Przy radosnym kolędowaniu na skrzypkach, gitarach, flecie, wiolonczeli i cymbałkach, przeżywaliśmy Święta Bożego Narodzenia wraz z poezją Księdza Jana Twardowskiego, którą czytał nam nasz Ksiądz Proboszcz.

IMG_20191225_164501

„Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?”

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Ks. Jan Twardowski