Życzenia Bożonarodzeniowe

„Wielka tajemnica wiary” – tym hasłem w pierwszą niedzielę Adwentu 2019 r. zostaliśmy wprowadzeni w przeżywanie kolejnego roku duszpasterskiego. Będzie to czas odnowy życia eucharystycznego i  głębszego poznania wartości i znaczenia Eucharystii, a zatem „losy Kościoła zależą od uczestnictwa wiernych w Eucharystii, w Wieczerniku” jak powiedział abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP. Czas Bożego Narodzenia ma być dla nas czasem spotkania małego Jezusa w szopce betlejemskiej, odkrycia na nowo tej wielkiej tajemnicy wcielenia Słowa Bożego – Mesjasza, który do nas przychodzi jako bezbronne dziecię.

Życzę więc wszystkim parafianom i przybyłym gościom, aby na nowo odkrywali tę tajemnicę naszej wiary, że Chrystus żyje pośród nas i w nas przez żywą obecność w sakramencie Eucharystii. Niech Jego obecność będzie odkrywana przez Was w drugim człowieku – z którym żyjecie i spotykacie się codziennie – przez uśmiech, okazywaną miłość, życzliwość i wdzięczność oraz umiejętność przebaczania. Niech narodzony Bóg – Człowiek obdarzy Was zdrowiem, siłami fizycznymi i udzieli  duchowych darów przez codzienną modlitwę, którą do Niego znosicie. I niech Boża Dziecina błogosławi Wam w codziennym życiu, w domu, w pracy, w codziennych obowiązkach. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

ks. Proboszcz Bogumił Kucyk