Odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny…

Dziś w naszej parafii wraz z naszym księdzem proboszczem Bogumiłem Kucykiem przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Główna suma odpustowa, której przewodniczył Ks. prałat Bogdan Nowacki,  zgromadziła księży, parafian i przybyłych gości. Tradycyjnie w naszej parafii, w tym dniu dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony.
Ksiądz Dariusz Mordaka, który wygłosił  kazanie odpustowe, podziękował rolnikom, z naszej, wiejskiej parafii za ich trud i ciężką pracę jaką jest praca na roli. Przypomniał nam także o wartości chleba, o jego uszanowaniu bo przecież szacunek do chleba, to szacunek do ciężkiej, codziennej pracy. Po uroczystej procesji i odśpiewaniu „Te Deum laudamus” nasze święto zakończyliśmy  podzieleniem przyniesionych przez rolników z naszej parafii chlebów z tegorocznych zbiorów.

Serdecznie dziękujemy za udział w naszej uroczystości: wszystkim  księżom, gościom i naszym parafianom. Wielkie „Bóg zapłać” dla naszych parafian-rolników, za przyniesione w tym jakże trudnym roku, wieńców dożynkowych do naszej świątyni.